آجیل

آناناس خشک

آناناس و ارزش غذایی آن

آناناس منبع غنی از مواد معدنی و مواد مغذی می باشد. در نتیجه مصرف آن مواد مورد نیاز بدن جهت سوخت و ساز و افزایش انرژی بدن را تامین می کند. این نوع میوه سرشار از ویتامین A ، کلسیم، فسفر، آهن ، ویتامین بی ۶، ویتامین بی ۱۲، اسید سیتریک و …. می باشد. این ماده غذایی در هر دو نوع تازه و خشک شده، ارزش غذایی بالایی دارد. حتی خواص آناناس خشک برای معده نیز اثبات شده است، که در ادامه به آن می پردازیم.

به عنوان مثال در ۱۰۰ گرم از آناناس تقریبا  ۱۳.۵۲ گرم کربوهیدرات،  ۰.۵۴گرم پروتئین،  ۱.۴۰ گرم فیبر، ۱۸ میکروگرم اسید فولیک و  ۰.۵۰۰میلی گرم نیاسین،  ۰.۱۱۲ میلی گرم پیریدوکسین وجود دارد. همچنین دارای مقادیر  ۰.۰۱۸ میلی گرم ریبوفلاوین،  ۱۳ میلی گرم کلسیم،  ۰.۱۱۰ میلی گرم مس،  ۰.۲۹میلی گرم آهن،  ۰.۹۲۷میلی گرم منگنز،  ۰.۱۲میلی گرم روی و …. می باشد. هر کدام از این مواد در بدن نقش منحصر به فردی ایفا می کنند.

آشنایی با خواص آناناس خشک برای معده

آناناس خواص زیادی برای بدن دارد که می توان به درمان بسیاری از بیماری ها اشاره کرد. در حقیقت این ماده غذایی را می توان برای رفع مشکلات گوارشی، درمان بیماری های قلبی عروقی، درمان فشار خون بالا، درمان گلو درد و …. اشاره کرد.

به عبارت دیگر از خواص آناناس خشک برای معده می توان برای رفع مشکلات معده مانند زخم معده، هضم بهتر غذا، رفع مشکلات گوارشی و ….. استفاده کرد. آناناس خشک از جمله خشکبار مفید برای سلامت بدن محسوب می شود.

 

آناناس خاصیت ضد التهابی دارد در نتیجه از آن می توان برای بهبود زخم معده و همچنین بهبود التهاب های ناشی از آن استفاده کرد. آناناس خشک انواع زخم های معده را تسکین می بخشد و به بهبود آن ها کمک می کند.

علاوه بر خواص آناناس خشک برای معده، گفته می شود این ماده غذایی مقوی به هضم بهتر خوراکی ها کمک می کند. در ساختار آناناس آنزیم های منحصر به فردی وجود دارد که به هضم بهتر مواد غذایی کمک می کنند. هضم بهتر و سریع تر مواد غذایی به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند. این ماده سرشار از آنزیمی به نام بروملین می باشد، این نوع آنزیم به تقویت سیستم گوارش بدن کمک می کند و باعث تقویت سیستم گوارش بدن خواهد شد.

نحوه استفاده از آناناس خشک

آناناس های خشک شده را می توان به روش های مختلف مورد استفاده قرار داد. از آناناس خشک شده می توان به عنوان میان وعده به تنهایی استفاده کرد. همچنین می توان آن را با سایر میوه های خشک شده مورد استفاده قرار داد. حتی می توانید حلقه های آناناس خشک شده را با بستنی مخلوط کنید و به عنوان دسر میل کنید.

شما می توانید به راحتی از خواص آناناس خشک برای معده بهره مند شوید. زیرا امکان تهیه آناناس خشک در منزل وجود دارد. برای تهیه آن فقط کافی است آناناس را به صورت ورقه ورقه و یا حلقه حلقه برش دهید. سپس آناناس های حلقه حلقه شده را در مقابل نور خورشید قرار دهید. اجازه دهید تا آناناس ها چند روز در مقابل نورخورشید قرار بگیرند تا به خوبی خشک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *