آجیل

تاریخچه اجیل در ایران3

  1. چهارمحال و بختیاری، قطب تولید بادام در ایران
    استان چهارمحال و بختیاری منطقه‌ای سردسیر در رشته کوه زاگرس است که به دلیل داشتن آب و هوای خاص و آب کافی، منطقه‌ای مناسب در حوزه کشاورزی محسوب می‌شود. در حال حاضر این استان در تولید چندین محصول باغی که مهمترین آنها بادام، گردو و هلو هستند، موفق به کسب مقام برتر کشور شده است.

در بسیاری از نقاط این استان، درختان بادام زیادی پرورش داده می‌شوند. زیرا این مناطق شرایط مقاومت خوبی دارند و بازده بالایی دارند. بادام تولیدی چهارمحال و بختیاری به دلیل کیفیت بالا، وارد بازارهای جهانی زیادی شده است. منطقه سامان، یکی از مهمترین مناطق این استان است که با داشتن خاک حاصلخیز و آب، باغ‌های بادام زیادی در آن پرورش یافته‌اند. بادام تولید شده در این استان، شامل بادام ربیع، بادام سفید، بادام سنگی و … می‌شود و جزو بهترین آجیل ها برای بدنسازی نیز به حساب می‌آید.


6.خوی قطب تخمه آفتابگردان در ایران

تخمه آفتابگردان را نه تنها می‌توانید به عنوان تنقلات مصرف کنید بلکه برای تزئین آجیل شب یلدا، دسر، سالاد و … نیز مصرف می‌شود. از این‌رو استفاده‌های فراوانی دارد. شهر خوی در آذربایجان غربی واقع شده و تخمه آفتابگردان مرغوبی در این شهر تولید می‌شود. بسیاری از ساکنان این شهرستان برای امرار معاش خود به کشت تخمه مشغول هستند. در نیمی از زمین‌های کشاورزی شهرستان خوی، تخمه کشت می‌شود و سالانه 31 تن تخمه تولید می‌کنند. تخمه آفتابگردان این شهر مرغوب است و به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

  1. گیلان، قطب کشت فندق ایران
    کمتر کسی می‌داند که استان گیلان سالانه حدود 85 درصد فندق ایران را تولید و تامین می‌کند و به همین دلیل گیلان قطب تولید فندق ایران به شمار می‌رود. استان گیلان با وجود 17 هزار هکتار باغ فندق و تولید سالانه حدود 15 هزار تن فندق در سال، رتبه چهارم تولید فندق در جهان را به خود اختصاص داده است. معمولا برداشت فندق در گیلان، از اوایل تا اواخر شهریور ماه انجام می‌شود. فندق را می‌توانید به شکل جداگانه یا در انواع دسرها مصرف کنید.

در ضمن، برخی افراد ترجیح می‌دهند برای بهره بردن از خواص آجیل‌های مخلوط مثل خواص آجیل چهار مغز، پنج مغز و …، فندق را در این مخلوط‌ها استفاده کنند تا فواید بیشتری به بدن آنها برسد. بنابراین، شما می‌توانید فندق را به همراه مغزهای دیگری مثل پسته و بادام خریداری کنید و از طعم آنها نیز لذت ببرید.

  1. تویسرکان، قطب گردوی ایران
    شهرستان تویسرکان در استان همدان قرار گرفته و یکی از معروف ترین مراکز تولید گردو در ایران است. به دلیل آب و هوای مساعد، کشت گردو در این منطقه رونق بالایی دارد. تویسرکان دارای بیش از 5500 هکتار باغ گردو است و گردوی آن شهرت جهانی دارد. گردوی تویسرکان از نظر درشتی، درصد چربی، مغز سفید و طعم، یکی از بهترین گردوهای ایران محسوب می‌شود. در این شهرستان انواع گردو سنگی و گردوی کاغذی کشت می‌کنند و پس از برداشت، به بازارهای داخل و خارج از کشور صادر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *