دارو های گیاهی

دمنوش برای نفخ چه انواعی دارد؟

معرفی انواع دمنوش برای نفخ

مصرف دمنوش ها همیشه خواص بسیار زیادی را برای بدن به همراه داشته اند که در اینجا انواع دمنوش برای نفخ معده را بیان می کنیم.

دمنوش نعنای کوهی

یکی از بهترین نوشیدنی هایی که مزاج سرد و مرطوب دارد و برای درمان کردن بیماری های گوارشی استفاده می شود دمنوش نعناع کوهی است. گر شما نمی توانید چای نعنا میل کنید بهتر است که روغن آن را تهیه نمایید و با استفاده از روغن نعنا شکم خود را برای درمان نفخ ماساژ دهید. دمنوش نعنا خاصیت و اثر بخشی بی.‌نظیری دارد.

دمنوش لیمو و نعناع

نوشیدنی لیمو نعنا یکی دیگر از دمنوش هایی می باشد که برای هضم آسان غذا مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از دردهای شکمی و بیماری‌ های گوارشی با استفاده از دمنوش لیمو نعنا درمان می شود. اثرات نفخ معده با استفاده از دمنوش لیمو نعنا به طور کلی از بین می رود.

دمنوش بومادران

نوشیدنی بومادران یکی دیگر از انواع دمنوش برای نفخ معده می باشد. دمنوش بومادران تا حدودی تلخ است و شما به همین دلیل می‌توانید آن را با اضافه کردن لیمو و عسل میل کنید. بومادران را به عنوان یکی از ادویه ها و چاشنی های غذا استفاده می کنند تا هضم غذا را آسان تر نماید. دقت داشته باشید که زنان باردار به هیچ عنوان نباید از دمنوش بومادران استفاده کنند، چرا که موجب انقباض رحم و همچنین سقط جنین می گردد.

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل یکی دیگر از دمنوش های مناسب برای درمان نفخ معده می باشد. در واقع باید بدانید که دمنوش زنجبیل از جمله دمنوش هایی است که ضد تهوع می باشد و به همین دلیل زنان باردار از آن استفاده می کنند. خوردن دمنوش زنجبیل به خصوص بعد از صرف غذا هضم غذا را بهبود می بخشد و ناراحتی گوارشی را درمان می کند. پیش از اینکه دمنوش زنجبیل را میل کنید کمی عسل به آن اضافه نمایید. این دمنوش برای نفخ معده بسیار عالی و خوب می باشد.

 

دمنوش رازیانه

دمنوش رازیانه یکی دیگر از انواع دمنوش برای نفخ معده به شمار می‌ رود. شما برای تهیه کردن دمنوش رازیانه می توانید دانه شیرین بیان به آن اضافه کنید. دمنوش رازیانه موجب ملین شدن معده می گردد و یبوست را درمان می کند. شما می توانید برای درمان نفخ معده خود از دمنوش رازیانه به صورت روزانه استفاده نمایید. برای تهیه کردن این دمنوش مقداری از آن را با آب جوش ترکیب کرده و بگذارید به خوبی دم بکشد.

دمنوش ریشه کوشاد

دمنوش ریشه کوشاد به عنوان یکی دیگر از انواع دمنوش برای نفخ معده شناخته می شود؛ که استفاده از آن به صورت روزانه موجب می گردد که نفخ شما به طور کلی درمان شود.

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه یکی از قدیمی‌ ترین دمنوش ها برای از بین بردن بیماری های معده و گوارش به شمار می ‌رود. شما می توانید برای رفع التهابات معده و کاهش نفخ از این دمنوش استفاده کنید. دمنوش بابونه خواص زیادی دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد از این دمنوش به صورت روزانه استفاده می ‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *