آجیل

روش های تشخیص اجیل با کیفیت

عوامل مختلفی کیفیت آجیل را تعیین کنند، اما در ادامه برخی از فاکتورهایی را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آنها به راحتی بتوانید آجیل مرغوب را تشخیص دهید:

  1. توجه به طعم، مزه و بو

بهترین راه برای شناخت آجیل خوب، چشیدن آن است. قبل از خرید حتما کمی از آجیل بخورید تا مطمئن شوید که خراب نیست. البته گاهی ممکن است در بین آنها باز هم آجیل خراب وجود داشته باشد و شما متوجه نشوید. اما به هر حال خوردن آجیل، اولین راه برای تشخیص کیفیت آن است.

آجیل با طعم خیلی تند، شور یا ترش انتخاب خوبی نیست. زیرا پس از تفت دادن آجیل کهنه در آبلیمو یا سایر ادویه‌ها، کهنگی و بی‌کیفیت بودن آجیل مشخص نمی‌شود و از این طریق طعم اصلی آجیل را پنهان می‌کنند. هر گونه بوی ترشیدگی و رطوبت، زنگ خطری برای شناسایی آجیل بی‌کیفیت است.

  1. بررسی ظاهر آجیل

آجیل‌ها را با دقت بررسی کنید، کمی از آنها را به عنوان نمونه بردارید و از وسط نصف کنید. هر گونه سوراخ، کپک، لکه‌های قهوه‌ای و سیاه، نشانه ناسالم بودن آنهاست. پس سعی کنید از هر آجیل حداقل یک عدد را تست کنید تا مطمئن شوید که خراب نیستند.

  1. لمس کردن آجیل با دستمال مرطوب

برخی از فروشندگان برای رنگ و لعاب دادن به آجیل، از رنگ‌های غیرمجاز خوراکی استفاده می‌کنند. چنین رنگ‌هایی باعث سرطان و اختلالات کبدی می‌شوند. پسته، تخمه ژاپنی و تخمه آفتابگردان را می‌توان با رنگ شیمیایی رنگ‌آمیزی کرد. یک راه آسان برای تشخیص استفاده از رنگ، این است که آجیل را با دستمال مرطوب شده لمس کنید و اگر رنگ گرفت، یعنی این آجیل کیفیت لازم را ندارد.

  1. توجه به یکدست بودن آجیل

مثلا بادام‌ها باید تقریبا اندازه، شکل و رنگ یکسانی داشته باشند. این نکته‌ای بسیار مهم است، زیرا در اصطلاح آجیل نباید قاطی داشته باشد. آجیل‌هایی که یک شکل و اندازه نیستند، معمولا کیفیت خوبی ندارند و ممکن است مزه‌های آنها با یکدیگر فرق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *