آجیل

معرفی انواع دمنوش و خواص آن ها

انواع دمنوش و خواص آن ها

برخی از مهمترین دمنوش های گیاهی همراه با خواص و مزیت هایی که دارند عبارت هستند از :

دمنوش گل گاوزبان

گل گاوزبان یکی از انواع دمنوش هایی می باشد که طبع گرمی دارد و ضد سودا می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد به عنوان آرام بخش و مسکن این دمنوش را میل می کنند. اگر به دنبال بهترین دمنوش برای کاهش دادن فشار خون خود هستید باید بدانید که این دمنوش گزینه مناسبی به شمار می رود. در صورتی که این دمنوش را همراه با سنبل طیب دم کنید خواص و مزیت های آن را تا چندین برابر افزایش می دهید.

دمنوش به لیمو

یکی دیگر از انواع دمنوش هایی که طبع گرم دارد دمنوش به لیمو می باشد. برای درمان سرماخوردگی و درمان دردهای سیاتیکی این دمنوش گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. بسیاری از افراد برای درمان غلظت خون، کاهش دادن اضطراب، درمان سردرد، درمان فشار خون و …. از این دمنوش استفاده می کنند. شما به صورت روزانه اگر از این دمنوش استفاده کنید از خواص آن بهره مند خواهید شد.

دمنوش بادرنجوبه

یکی دیگر از دمنوش هایی که طبع گرم دارد این دمنوش می باشد. این دمنوش به عنوان یکی از بهترین تقویت کننده های قلب شناخته می شود که ضد بیماری است. برای از بین بردن بوی بد دهان و به عنوان بهترین دمنوش جهت درمان درد کلیه می توانید از این نوشیدنی استفاده کنید. این دمنوش به عنوان یکی از بهترین خواب آورهایی به شمار می رود که افراد در صورت بی خوابی می توانند میل کنند.

دمنوش بابونه

به عنوان یکی از بهترین دمنوش های آرامش بخش باید بدانید که دمنوش بابونه مزیت های زیادی را به خود اختصاص داده است. اعصاب شما با استفاده از این دمنوش آرامش می شود و روده هم با این دمنوش شستشو داده می شود. به عنوان یکی از بهترین دمنوش هایی که سیستم کلی بدن را تقویت می کند باید بدانید که دمنوش بابونه بهترین گزینه به شمار می رود. شما به عنوان دمنوش ضد یبوست و اشتها آور می توانید این دمنوش را میل کنید.

دمنوش دارچین

دمنوش دارچین یکی دیگر از انواع دمنوش هایی است که طبع گرم دارد و دارای مزیت های زیادی می باشد. این دمنوش را به عنوان یک محرک عالی و بی نظیر برای اعصاب می شناسند. دارچین یکی از بهترین تقویت کننده های کبد و معده شناخته می شود. با استفاده از این دمنوش می توانید بوی بد دهان را از بین ببرید.

دمنوش زنجبیل

از این نوشیدنی به عنوان یکی از بهترین دمنوش هایی که برای افزایش فشار خون می باشد استفاده می کنند. این دمنوش را بسیاری از افراد برای درمان درد مفاصل، تنظیم کردن جریان ادرار، درمان تب مالت و … میل  می کنند. در واقع باید بدانید آنتی اکسیدان زیادی درون این دمنوش وجود دارد که از به وجود آمدن سرطان در بدن جلوگیری می کند.

دمنوش گل نسترن

این دمنوش طبع معتدلی دارد که ویتامین های زیادی را درون خود جای داده است. بسیاری از افرادی که   می خواهند از بیماری سرماخوردگی جلوگیری کنند این دمنوش را میل می نمایند. فشار خون با این دمنوش کمتر و همچنین درد کلیه و ورم معده با این دمنوش کاهش پیدا می کند. اثرات ضد اسهالی این دمنوش یکی از مهمترین مزیت های آن به شمار می رود.

دمنوش زیرفون

زیرفون یکی از دیگر از انواع دمنوش های گیاهی می باشد که طبع گرم دارد و در صورتی که آن را زیاد مصرف کنید می توانید فشار خون خود را کاهش دهید. بنابراین آن دسته از افرادی که به فشار خون بالا مبتلا هستند می توانند از این دمنوش استفاده کنند. برای درمان کردن دردهای عصبی و همچنین درمان میگرن های مزمن این دمنوش را می توانید میل کنید. بیماری هایی مانند غلظت خون، بی خوابی، روماتیسم و … با این دمنوش درمان می شود.

دمنوش آویشن

آویشن یکی دیگر از انواع دمنوش هایی می باشد که طبع معتدل دارد و به عنوان یکی از بهترین بالا برنده های خون مورد استفاده قرار می گیرد. این دمنوش به عنوان افزایش دهنده قدرت بینایی و همچنین تقویت کننده اعصاب شناخته می شود. برای رفع کردن التهاب های درون روده باید بدانید که این دمنوش بهترین گزینه می باشد و می توانید از آن نهایت استفاده را داشته باشید. آویشن کلیه ها را به خوبی شستشو می دهد و رطوبتی که درون بدن وجود دارد را دفع می کند.

دمنوش مرزنجوش

آثار آرام بخش این نوشیدنی یکی از مهمترین مزیت های آن می باشد. این دمنوش به عنوان یکی از بهترین آرامش بخش ها شناخته می شود. بسیاری از دردهای بدن و بی خوابی با استفاده از این دمنوش درمان می شود. بسیاری از افراد برای درمان سرماخوردگی خود از این دمنوش استفاده می کنند. این دمنوش به عنوان ضد نفخ معده هم شناخته می شود.

دمنوش اسطوخودوس

بسیاری از افراد در بین انواع دمنوش از این دمنوش جهت درمان دردهای روماتیسم استفاده می کنند. این دمنوش تقویت کننده سلول های مغز می باشد و کلیه را شستشو می دهد. بسیاری از بیماری هایی که در سن بالا به وجود می آید با استفاده از این دمنوش کاهش پیدا خواهد کرد.

دمنوش فلوس

از این دمنوش به عنوان یک ملین استفاده می کنند. همچنین شما باید به خوبی بدانید که این دمنوش برای پایین آوردن فشار خون استفاده می شود. این دمنوش در برابر یبوست مقاومت شدیدی دارد، به همین دلیل افرادی که دچار دردهای معده می شوند می توانند از این دمنوش استفاده کنند.

 

دمنوش زعفران

یکی دیگر از انواع دمنوش ها که مزیت های زیادی دارد زعفران می باشد. این دمنوش به عنوان بهترین دمنوش برای درمان دردهای قاعدگی شناخته می شود. شادی بخش و نشاط آور بودن این دمنوش از دیگر ویژگی ها و مزیت های آن شناخته می شود. شما می توانید برای شستشو دادن کلیه و همچنین تنظیم کردن دوران قاعدگی این دمنوش را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *